Statystyki pokazują, że w Polsce jest coraz więcej fanów kolarstwa i wydaje się, że taki trend będzie się utrzymywać. Jedni na rowerze jeżdżą dlatego, że muszą, bo jest to ich podstawowy środek transportu. Inni natomiast sięgają po rower dlatego, że chcą się poruszać. W tym wpisie nie chcemy jednak odnosić się do samych rowerów, ale dodatków, a mianowicie odzieży. Najważniejsze są oczywiście koszulki. Na jakie zatem koszulki rowerowe warto postawić?

Potówki

Zacznijmy od potówek, a więc warstwy, która przylega bezpośrednio do naszego ciała. Jak sama nazwa wskazuje, są to koszulki, których zadaniem jest odprowadzanie potu, z jakim na pewno będziemy mieć do czynienia nie tylko podczas bardziej, ale również i mniej intensywnej jeździe. Cena takich koszulek jest oczywiście bardzo różna. Podobnie zresztą, jak i ich jakość. Profesjonalistom zalecamy potówki z wyższej półki cenowej. Początkujący kolarze mogą postawić na coś z półki średniej.

Kobiety również posiadają wiele opcji wyboru odzieży kolarskiej.

Koszulka rowerowa

Nie każdy lubi jeździć w potówkach. Niezależnie jednak od tego, czy mamy ją na sobie, czy też nie, potrzebna będzie klasyczna koszulka rowerowa. Jak nie trudno się domyślić tych na rynku jest dziś naprawdę wiele, a więc każdy powinien znaleźć koszulkę dla siebie optymalną. Pamiętajmy jednak o tym, aby była to nie tylko koszulka modna, ale również praktyczna. Modne koszulki womens cycling apparel am-cycling oferuje między innymi sklep am-cycling.com. Co ważniejsze nie skupiono się tu jednak tylko i wyłącznie na wyglądzie takich koszulek, ale również wyposażono je w niezbędne dla kolarza kieszenie, gdzie schować można telefon czy coś do jedzenia. Oczywiście najlepiej będzie, jeżeli będą one otwierać się na zamek błyskawiczny. Wszystko po to, aby nie odrywać na dłuższą chwilę rąk od kierownicy i mieć kontrolę nad prowadzonym przez siebie rowerem.

Chętnie poznamy Wasze przemyślenia na temat odzieży rowerowej. Z czego korzystacie? Które materiały są najmilsze w dotyku i najbardziej praktyczne? Czekamy na Wasze komentarze i pytania. W wielu kwestiach chętnie Wam doradzimy.

Kategorie: sport