Hiszpania to kraj o bogatej kulturze i tradycjach. Jest także jednym z najbardziej zaludnionych krajów w Europie, który oprócz wysokiej liczby ludności może pochwalić się również niezwykle rozwiniętą gospodarką. Założenie spółki w Hiszpanii może przynieść wiele korzyści każdemu przedsiębiorcy, który pragnie zaistnieć na rynku europejskim. Zanim jednak będziesz mógł prowadzić swoją działalność sportową w Hiszpanii, musisz dopełnić wszelkie formalności, dzięki którym będziesz mógł prowadzić swoje przedsiębiorstwo w sposób zgodny z prawem.

Jeśli chcesz wiedzieć co czeka na obcokrajowców, którzy pragną założyć spółkę w Hiszpanii, zapoznaj się z poniższym artykułem, w którym dokładnie powiemy Ci jak wygląda cały ten proces od strony prawnej!

Kto może zostać założycielem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Hiszpanii?

Choć mogłoby się wydawać, że założycielami spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Hiszpanii mogą być tylko i wyłącznie obywatele tego kraju, to również obcokrajowcy mogą starać się o uzyskanie pozwolenia na założenie spółki w Hiszpanii. Choć wymaga to przejścia przez formalności takie jak uzyskanie wszelkich zezwoleń, otwarcia konta w hiszpańskim banku czy zebrania kapitału spółki w zagranicznej walucie, założenie spółki w Hiszpanii jest dostępne zarówno dla obywateli, jak i dla obcokrajowców, którzy nie są rezydentami.

Dlaczego warto prowadzić działalność gospodarczą w Hiszpanii?

Hiszpania od wielu lat jest popularnym kierunkiem turystycznym i pozostaje jednym z najpopularniejszych miejsc w Europie. Jest to także ważna potęga gospodarcza, z prężnie rozwijającą się gospodarką. Gospodarka hiszpańska jest jedną z najbardziej stabilnych w Europie. Kraj ma również doskonałą infrastrukturę, która zapewnia doskonałą łączność z innymi krajami i regionami. Istnieje wiele powodów, dla których przedsiębiorcy decydują się na prowadzenie działalności na terenie Hiszpanii. Mowa tu przede wszystkim o sporej populacji kraju tj. zarówno sporo klientów, jak i wykształcona siła robocza, dzięki której nasza spółka w Hiszpanii będzie mogła się rozwijać. Hiszpania oferuje również niższe podatki od osób prawnych niż niektóre kraje.

Jak założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w Hiszpanii?

Niezależnie od tego czy interesuje Cię działalność sportowa w Hiszpanii czy w Twojej głowie zrodził się zupełnie inny pomysł na biznes, przed wyjazdem za granicę, dokładnie sprawdź w jaki sposób zostać współwłaścicielem działalności takiej jak np. spółka w Hiszpanii. Każdy obcokrajowiec, którego interesuje założenie spółki w Hiszpanii, musi zacząć od uzyskania Numeru Identyfikacji Obcokrajowca (w skrócie N.I.E.), który umożliwia mu przejście przez formalności takie jak otwarcie konta bankowego oraz uzyskanie pozwolenia na prowadzenie działalności w Hiszpanii. Następnie należy udać się do The Mercantile Registry, w celu uzyskania pozwolenia na otwarcie spółki o wybranej przez założycieli nazwie. Pozwolenie daje nam możliwość sprawdzenia, czy wybrana przez nas nazwa nie jest obecnie używana czy zajęta przez inne przedsiębiorstwa działające na rynku. W późniejszych krokach liczy się znajomość języka i kreatywność, dlatego lepiej skorzystać z pomocy specjalistów np. biura księgowego.

Kategorie: sport