Czasami wystarczą drobne zmiany, żeby poczuć różnicę. Spacer do pracy, poprawienie nawyków żywieniowych, ćwiczenia czy zabiegi na ciało – to wszystko może okazać się przydatne, jeśli chcemy poprawić wygląd swojej sylwetki.

Zmiany w naszym życiu są potrzebne. Często trudno nam podjąć takie wyzwanie, ponieważ nasza strefa komfortu, w której egzystujemy, jest dla nas bezpieczna, a zmiana kojarzy nam się zawsze z ryzykiem. Najbezpieczniej jest rozpocząć od małych kroków tak, aby nie obciążać siebie za mocno od razu. Oto co robić, aby zadbać o sylwetę, a jednocześnie być zdrowym.

Jak dbać o sylwetkę i być zdrowym? Ruch

Jeżeli nie jesteś przyzwyczajona do aktywności fizycznej i nie chcesz zapisywać się na siłownię czy zajęcia zorganizowane, możesz regularnie ćwiczyć w domu. Nie musisz poświęcać na ćwiczenia od razu godziny, czasami wystarczy kilkanaście minut. To, czy wybierzesz tzw. deskę, pompki czy przysiady zależy wyłącznie od Ciebie. Najważniejsze, żeby robić to systematycznie, a z czasem zobaczysz, że będzie Ci się chcieć trenować coraz więcej. Na początek, aby poprawić wygląd sylwetki możesz zacząć od ćwiczeń, których jest cały wachlarz, dlatego na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Warto pamiętać, że ćwiczenia powinny dawać Ci satysfakcję, a tym samym zamierzone efekty. Podróże autem czy autobusem pozwalają ograniczyć sporo czasu. Jeżeli jednak przez pewien czas będziesz parkować auto kawałek dalej niż zwykle, a jadąc autobusem wysiądziemy przystanek wcześniej, może się okazać, że poczujesz się znacznie lepiej, jesteś bardziej dotleniona, a i Twoje  ciało nie pozostanie obojętne na takie zmiany. Przydatne mogą się też okazać różnego rodzaju zabiegi na ciało.

Dbanie o sylwetkę a zdrowie – odpowiednia dieta

Jeśli chcesz poprawić swoją sylwetkę i być zdrowa, warto przejść na dietę. Nie musi, a nawet nie powinna to być głodówka. Czasami wystarczy niewielka modyfikacja jadłospisu:

  • doprecyzowanie regularności spożywania posiłków;
  • wprowadzenie do menu większej ilości warzyw czy owoców;
  • ograniczenie używek;
  • wyeliminowanie słodkich napojów;
  • ograniczenie słodyczy w diecie;
  • ograniczenie spożywania soli;
  • pilnowanie ilości wypijanej wody.

To tylko przykładowe zmian, które mogą po krótkim czasie wpłynąć pozytywnie na Twoją figurę. Możesz tego wszystkiego dokonać stopniowo – co kilka dni można ustalać sobie tzw. cheat meal, czyli oszukany posiłek, kiedy zjesz np. dowolną słodką przekąskę.

Dbanie o sylwetkę a zdrowie – o czym jeszcze warto wiedzieć?

Nie ma mowy o atrakcyjnym wyglądzie, bez zgrabnej figury. Jak zadbać o figurę? Liczy się nie tyle co odpowiednia waga, ale to, aby ciało było proporcjonalne, skóra jędrna a sylwetka sprawiała wrażenie zdrowej, młodej i pełnej życia. Dlatego dbanie o figurę jest działaniem wielopłaszczyznowym, nastawionym na zdrowe odżywianie, kształtowanie sylwetki oraz pielęgnowanie skóry. Jeżeli chcesz się więcej dowiedzieć na temat dbania o sylwetkę i zdrowia, zapraszamu na https://projektzdrowie.info/.

Kategorie: sportzdrowie