Płaski brzuch to marzenie większości kobiet, zwłaszcza w sezonie letnim, gdy przychodzi czas na kostiumy kąpielowe. Chcąc uzyskać wymarzony płaski brzuch dobrze jest zacząć treningi już jesienią, albo przynajmniej zimą, by latem móc cieszyć się wspaniale ukształtowanym brzuchem. Oto 5 ćwiczeń, których regularne wykonywanie pozwoli uzyskać płaski brzuch i talię osy.

1.Pionowe nożyce –  kładziemy się płasko na podłodze, ręce układamy wzdłuż ciała, następnie lekko unosimy barki oraz nogi, tak aby mięśnie brzucha były napięte. Nogi powinny tworzyć z podłożem kąt 45º. Następnie wykonujemy nogami ruchy nożyc w pionie.

2.Brzuszki – stare, dobre brzuszki to jedna z najlepszych metod na uzyskanie płaskiego brzucha. Kładziemy się na podłodze, uginamy nogi w kolanach, ręce zaplatamy na szyi, następnie na wydechu unosimy lekko tułów, napinając mięśnie brzucha, następnie go opuszczamy.

3.Świeca – Kładziemy się płasko na podłodze, ręce wzdłuż ciała, następnie unosimy wyprostowane nogi prostopadle do podłogi, robimy to samymi mięśniami brzucha, następnie utrzymujemy je przez chwilę w tej pozycji i opuszczamy.

4.Twisty – to ćwiczenie, które pozwoli wypracować talię osy. Stojąc lekko uginamy kolana, oraz łokcie, następnie wykonujemy podskoki podczas, których nogi i biodra skręcamy w jedną stronę, a tułów w drugą.

5.Siad narciarski – stajemy w rozkroku w odległości ok. 50 cm od ściany, następnie opieramy się o nią plecami, przesuwamy się po ścianie w dół, tak aby zejść do głębokiego przysiadu nadal opierając plecy o ścianę. Wytrzymujemy w tej pozycji 1 min. Kolana powinny być tak ugięte, by nie wychodziły poza linie palców stóp.

Kategorie: sport

Powiązane Posty

sport

Masz problem z odpornością organizmu? Czas na naturalną kurację

Wiele osób narzeka na to, że po zimie kondycja ich organizmu nie jest najlepsza. Zaczyna się wiosna i chcielibyśmy z energią rzucić się w wir zajęć, a tymczasem czujemy się senni, łatwo łapiemy infekcje i Czytaj więcej…

sport

Liny do wspinaczki – co musicie o nich wiedzieć przed wyruszeniem w góry?

Stanowią nasze zabezpieczenie na wysokościach, a także pozwalają na efektywne przemieszczanie się po ścianie. Trudno sobie wyobrazić bez nich ekwipunek prawdziwego, profesjonalnego wojownika z grawitacją. Liny do wspinaczki, bo o nich tu mowa, to podstawa Czytaj więcej…

sport

Trener biegania – co trzeba zrobić, aby nim zostać?

Marzysz o byciu specjalistą, który potrafi zaplanować odpowiednie ćwiczenia dla wszystkich chętnych. Chcesz promować zdrowie i aktywność ruchową, jaką jest bieganie wśród różnych grup ludzi? W takim razie trener biegania to idealna praca dla Ciebie! Czytaj więcej…