Płaski brzuch to marzenie większości kobiet, zwłaszcza w sezonie letnim, gdy przychodzi czas na kostiumy kąpielowe. Chcąc uzyskać wymarzony płaski brzuch dobrze jest zacząć treningi już jesienią, albo przynajmniej zimą, by latem móc cieszyć się wspaniale ukształtowanym brzuchem. Oto 5 ćwiczeń, których regularne wykonywanie pozwoli uzyskać płaski brzuch i talię osy.

1.Pionowe nożyce –  kładziemy się płasko na podłodze, ręce układamy wzdłuż ciała, następnie lekko unosimy barki oraz nogi, tak aby mięśnie brzucha były napięte. Nogi powinny tworzyć z podłożem kąt 45º. Następnie wykonujemy nogami ruchy nożyc w pionie.

2.Brzuszki – stare, dobre brzuszki to jedna z najlepszych metod na uzyskanie płaskiego brzucha. Kładziemy się na podłodze, uginamy nogi w kolanach, ręce zaplatamy na szyi, następnie na wydechu unosimy lekko tułów, napinając mięśnie brzucha, następnie go opuszczamy.

3.Świeca – Kładziemy się płasko na podłodze, ręce wzdłuż ciała, następnie unosimy wyprostowane nogi prostopadle do podłogi, robimy to samymi mięśniami brzucha, następnie utrzymujemy je przez chwilę w tej pozycji i opuszczamy.

4.Twisty – to ćwiczenie, które pozwoli wypracować talię osy. Stojąc lekko uginamy kolana, oraz łokcie, następnie wykonujemy podskoki podczas, których nogi i biodra skręcamy w jedną stronę, a tułów w drugą.

5.Siad narciarski – stajemy w rozkroku w odległości ok. 50 cm od ściany, następnie opieramy się o nią plecami, przesuwamy się po ścianie w dół, tak aby zejść do głębokiego przysiadu nadal opierając plecy o ścianę. Wytrzymujemy w tej pozycji 1 min. Kolana powinny być tak ugięte, by nie wychodziły poza linie palców stóp.

Kategorie: sport