Płaski brzuch to marzenie większości kobiet, zwłaszcza w sezonie letnim, gdy przychodzi czas na kostiumy kąpielowe. Chcąc uzyskać wymarzony płaski brzuch dobrze jest zacząć treningi już jesienią, albo przynajmniej zimą, by latem móc cieszyć się wspaniale ukształtowanym brzuchem. Oto 5 ćwiczeń, których regularne wykonywanie pozwoli uzyskać płaski brzuch i talię osy.

1.Pionowe nożyce –  kładziemy się płasko na podłodze, ręce układamy wzdłuż ciała, następnie lekko unosimy barki oraz nogi, tak aby mięśnie brzucha były napięte. Nogi powinny tworzyć z podłożem kąt 45º. Następnie wykonujemy nogami ruchy nożyc w pionie.

2.Brzuszki – stare, dobre brzuszki to jedna z najlepszych metod na uzyskanie płaskiego brzucha. Kładziemy się na podłodze, uginamy nogi w kolanach, ręce zaplatamy na szyi, następnie na wydechu unosimy lekko tułów, napinając mięśnie brzucha, następnie go opuszczamy.

3.Świeca – Kładziemy się płasko na podłodze, ręce wzdłuż ciała, następnie unosimy wyprostowane nogi prostopadle do podłogi, robimy to samymi mięśniami brzucha, następnie utrzymujemy je przez chwilę w tej pozycji i opuszczamy.

4.Twisty – to ćwiczenie, które pozwoli wypracować talię osy. Stojąc lekko uginamy kolana, oraz łokcie, następnie wykonujemy podskoki podczas, których nogi i biodra skręcamy w jedną stronę, a tułów w drugą.

5.Siad narciarski – stajemy w rozkroku w odległości ok. 50 cm od ściany, następnie opieramy się o nią plecami, przesuwamy się po ścianie w dół, tak aby zejść do głębokiego przysiadu nadal opierając plecy o ścianę. Wytrzymujemy w tej pozycji 1 min. Kolana powinny być tak ugięte, by nie wychodziły poza linie palców stóp.

Kategorie: sport

Powiązane Posty

sport

Czy bieganie to sport dla każdego?

Nie będzie chyba wielkim przekłamaniem, jeżeli powiemy, że w Polsce panuje obecnie moda na bieganie. Trzeba mieć bowiem na uwadze, że biegamy coraz częściej, a co najważniejsze na ten rodzaj aktywności stawia dziś wielu Polaków Czytaj więcej…

sport

Znajdź sport dla siebie

Ania (32 latach, schudła 10 kilogramów): przyznam szczerze i bez ogródek, nie cierpiałam biegać. Kiedyś wydawało mi się, że to nie jest sport dla mnie. Jednak zaczęłam trochę czytać, bo chciałam schudnąć, a jednak bieganie Czytaj więcej…

sport

Odzież rowerowa

Statystyki pokazują, że w Polsce jest coraz więcej fanów kolarstwa i wydaje się, że taki trend będzie się utrzymywać. Jedni na rowerze jeżdżą dlatego, że muszą, bo jest to ich podstawowy środek transportu. Inni natomiast Czytaj więcej…