Kobiety zazwyczaj chcą tego, czego nie mają. Ta zasada sprawdza się przede wszystkim w przypadku rodzaju włosów. Większość kobiet marzy o pięknych, lśniących i zdrowych lokach, które wyglądem nie przypominałyby suchych i nieestetycznych strączków. Mało kto wie, jak dbać o włosy kręcone tak, aby wydobyć piękny skręt, ponieważ do tego potrzeba czegoś więcej niż zwykły szampon na kręcone włosy. Z tego typu problemem borykają się nie tylko posiadaczki loków, ale również te panie, których włosy mogą się lokować, jednak na skutek nieodpowiedniej pielęgnacji tego nie robią. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj poniższy artykuł!

 

Charakterystyka włosów kręconych

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, posiadający lokowane włosy doskonale wiedzą jak ciężko jest zadbać o ich perfekcyjny wygląd i kondycję poszczególnych pasm. Zazwyczaj włosy kręcone wymagają przede wszystkim odpowiedniego poziomu nawilżenia, ponieważ z natury są one dość suche i matowe. Największą zmorą dla kobiet, które są właścicielkami włosów kręconych jest ich skłonność do puszenia i plątania, co w ciągu dnia może doprowadzić do powstania przysłowiowej szopy na głowie. I choć do wzmocnienia skrętu potrzeba im odrobinę wilgoci lub wody, włosy kręcone stosunkowo szybko schną po umyciu. Włosy kręcone są zazwyczaj włosami wysokoporowatymi. Ta informacja jest niezwykle ważna, ponieważ dzięki niej możemy ustalić sposób pielęgnacji włosów.

 

Pielęgnacja włosów kręconych

Choć włosy kręcone są zazwyczaj wysokoporowate, nie jest to oczywiste dla każdej kobiety. Warto więc przyjrzeć się bliżej naszym włosom w bardziej indywidualny sposób. Niezależnie od typu włosów każde z nich, również włosy kręcone, wymagają regularnego oczyszczenia, nawilżenia oraz wzmocnienia. Zabiegi te mogą zostać przeprowadzone w domu z wykorzystaniem odpowiednio dobranych kosmetyków takich jak odżywka do włosów wysokoporowatych czy delikatny szampon na kręcone włosy, jednak coraz częściej kobiety decydują się na wizytę w gabinecie trychologicznym Centrum Zdrowego Włosa. Podczas wizyty trycholog przeprowadza badanie włosów oraz skóry głowy, a także zapoznaje się z wynikami wcześniej wykonanych badań krwi, na podstawie których dobiera odpowiednią suplementację witamin i minerałów oraz kosmetyki do codziennej pielęgnacji włosów. Choć odpowiednie kosmetyki możemy kupić bez pomocy trychologa, w wielu przypadkach okazuje się ona niezbędna w celu wydobycia pięknego i zdrowo wyglądającego skrętu włosów, a także w utrzymaniu ich w odpowiedniej kondycji.

 

Kategorie: zdrowie