Karboksyterapia skóry głowy to jeden z zabiegów trychologicznych, które w obecnych czasach są najlepszym sposobem na pielęgnację włosów oraz utrzymanie ich w zdrowiu. Popularność tego zabiegu jest zrozumiała, ponieważ karboksyterapia skóry głowy jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów trychologicznych, które są niezwykle pomocne w problemach związanych z nadmiernym wypadaniem włosów czy łysienia o różnym podłożu. Karboksyterapia jest zabiegiem wykorzystywanym nie tylko w dziedzinie trychologii, ale również w gabinetach medycyny estetycznej, a efekty zabiegu doceniane są zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Karboksyterapia skóry głowy – przebieg zabiegu

Karboksyterapia skóry głowy to zabieg, który opiera się na iniekcji skóry głowy z wykorzystaniem medycznego dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla to gaz, który naturalnie występuje w organizmie każdego człowieka, dlatego jego wykorzystanie w zabiegu karboksyterapi jest bardzo bezpieczne. Dwutlenek węgla odpowiada za poprawę krążenia, na skutek czego dochodzi do pobudzenia mieszków włosowych do szybszego wzrostu. Choć zabieg ten związany jest z nakłuciem obszaru zabiegowego, jest on niezwykle bezpieczny i bezbolesny, dzięki czemu pacjenci gabinetów trychologicznych z wielką chęcią korzystają z karboksyterapi. Niektórzy klienci, którzy odczuwają dyskomfort podczas zabiegu, mogą bez problemu skorzystać z metod delikatnego znieczulenia miejscowego np. maści znieczulającej. Karboksyterapia, tak jak każdy zabieg trychologiczny czy kosmetyczny, posiada wskazania oraz przeciwwskazania, które decydują o tym, czy pacjent może skorzystać z tego właśnie zabiegu.

 

Karboksyterapia skóry głowy – wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Przed skorzystaniem z zabiegu karboksyterapii, każdy pacjent zostaje poddany swego rodzaju ankiecie, która pozwoli trychologowi przeprowadzającemu zabieg wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Główne wskazania, które kwalifikują pacjenta do skorzystania z zabiegu karboksyterapii to oczywiście problemy skóry głowy związane z nadmiernym wypadaniem włosów oraz łysieniem. Natomiast, każdy pacjent musi znać przeciwwskazania do zabiegu i dokładnie przemyśleć czy może on z niego skorzystać, a mowa tu o przeciwwskazaniach takich jak:

  • choroby nowotworowe,
  • zakażenia bakteryjne, grzybicze lub wirusowe skóry głowy,
  • zapalenia żył,
  • cukrzyca,
  • ciąża,
  • okres laktacji i karmienia piersią.

 

Oczywiście, osoba przeprowadzająca zabieg przed jego wykonaniem upewnia się, że pacjent może bez żadnych przeszkód skorzystać z zabiegu i nie martwić się o okres rekonwalescencji.

Kategorie: zdrowie