Umeblowanie nowego mieszkania to duże wyzwanie, zarówno jeśli chodzi o styl wnętrz, jak i funkcjonalność i jakość wybranych elementów wyposażenia. Wybrane meble będą przecież nam towarzyszyć codziennie przez lata. Szukając ciekawych inspiracji i najnowszych trendów można poczuć się wręcz zauroczonym nowoczesnymi projektami i meblami, które perfekcyjnie prezentują się w katalogowych wnętrzach. Warto jednak wziąć pod uwagę to, że nie zawsze wszystko wygląda dokładnie tak, jak zostało przedstawione na fotografii. To, czego nie widać na zdjęciach to chociażby materiał, z którego takie meble zostały wykonane.

 

Materiał, z którego wykonuje się meble wpływa na ich jakość, rzeczywisty wygląd w już gotowym pomieszczeniu, a także na ich trwałość. To sprawia, że niektóre meble czasem dobrze wyglądają tylko w katalogu. Dlatego też ważnym pytaniem przy zakupie mebli jest to, czy meble mają być drewniane czy też wykonane z płyty wiórowej.

Drewno od zawsze uznawane było za synonim jakości

To jedno jest niezmienne, chociaż ilość mebli z płyty wiórowej dostępnych w sklepach jest ogromna. Bez wątpienia, nie można zaprzeczyć, że meble drewniane są droższe od tych z płyty wiórowej, ale też ich jakość jest nieporównywalnie wyższa. To meble na długie lata użytkowania, które się nie odkształcają i które można odnawiać nawet po wielu długich latach użytkowania. To meble na pokolenia. Jakość wykonania mebli drewnianych jest zauważalna od razu, można to zaobserwować chociażby na rogach i przy krawędziach, gdzie w przypadku mebli wiórowych znajdują się klejenia, które mogą z czasem się rozchodzić.

Dodatkowo, meble drewniane mają swoją niesamowitą, wspaniałą strukturę, oryginalne słoje i jedyne w swoim rodzaju wzornictwo. Precyzja, z jaką są wykonywane jest godna podziwu i sprawia, że takie meble po prostu chce się mieć w swoim domu stawiając na jakość, a nie na ilość. Wszystko to przemawia więc za tym, aby swoje mieszkanie umeblować produktami z drewna, a nie tymi łatwo dostępnymi ze sklejki.

Jeśli decydujemy się na drewno to jakie najlepiej będzie wybrać?

Z jakiego drewna wybrać meble, aby być zadowolonym z zakupu? Najpopularniejszymi i najczęściej spotykanymi meblami drewnianymi są meble sosnowe. Sosna dość łatwo poddaje się obróbce, ma bardzo ładne, jasne i ciepłe w swojej tonacji wybarwienie i jest drzewem solidnym i wytrzymałym. Alternatywę stanowią meble wykonane z drewna dębowego. Jest to jaśniejsze drewno od sosny, a także znacznie twardsze, a przez to bardziej wytrzymałe. Zastanawiając się, z jakiego drewna wybrać meble- warto rozważyć propozycje mebli dębowych.

 

Jeśli chodzi o ciemne wybarwienie drewna to można zdecydować się na orzech lub też buk. Oba kolory są wyraziste i piękne. Bardzo modne są tez propozycje mebli, gdzie w obrębie jednego mebla zestawia się ze sobą dwa różne rodzaje drewna- na przykład na zasadzie kontrastu. Wysokiej jakości meble wykonywane z rodzimych gatunków drewna pozyskiwanych w Polsce można znaleźć na przykład w sklepie Polano Meble na stronie- polanomeble.pl.

Kategorie: meble